Sokak İyileştirme Projesi

İlçemizin merkezinde aktif olarak kullanılan ana arterlerin daha sağlıklı, kullanılabilir çehreye kavuşması için “Sokak İyileştirme Projesi” hazırlanmıştır.

Perşembe ilçemiz doğası, kültürü, tarihi ve turizm potansiyeli ile bir cazibe merkezidir. İlçemizin turizm yönüyle bir çok özelliğinin bulunmasından dolayı Uluslarası Cittaslow Birliği tarafından Cittaslow (sakin şehir) felsefesine uygun görülmüş ve 2012 yılında birliğe üye kabul edilerek ülkemizde bulunan 957 ilçeden 9'unun sahip olduğu Cittaslow unvanını almıştır. İlçemiz bu özelliğinden, doğal, tarihi ve kültürel değerlerinden dolayı ulusal ve uluslararası düzeyde turistlerin ilgisini çekmekte ve her yıl ortalama 17 bin yerli, yabancı potansiyel turist ilçemizi ziyaret etmektedir.

Cittaslow özelliği ve turizm değerlerinden dolayı ilçemiz diğer ilçelere göre örnek ilçe konumundadır. Bu yüzden ilçemiz temizliğinden çevre düzenine kadar diğer ilçelere örnek olmak zorundadır. Bu nedenle ilçemizde sakin şehir kriterlerine uygun doğa ve kültürünü yansıtan peyzaj, çevre ve meydan çalışmaları yapmak son derece önemlidir.

 İlçemiz turizm şehri olmasına rağmen ilçe merkezi, sokak araları, yol kenarları peyzaj ve çevre düzenlemesinden mahrum kalmaktadır. Çevre düzenlemesi ve sokak sağlıklaştırması yapılamadığı için ilçemizde çirkin bir görüntü oluşmakta ve dolayısıyla il dışından gelen ziyaretçiler ve turistler hayal kırıklığına uğramaktadır. Bu durum ilçemizin turizmini olumsuz etkilemektedir.
 İlçemizin merkezinde aktif olarak kullanılan ana arterlerin daha sağlıklı, kullanılabilir çehreye kavuşması için hazırladığımız “Sokak İyileştirme Projesi” ilçemizin turizmine fayda sağlayacak ve  ilçe halkının, ilçe esnafının yaşam kalitesini artıracaktır.

 Proje kapsamında; ilçemizin merkezinde bulunan ana arterlerin bakım, onarımların yapılması, ihtiyaç duyulan yeni çevrenin düzenlenmesi ve kullanılabilir yeni alanların oluşturulması ve bu sayede yukarıda bahsedilen olumsuzlukların giderilerek ilçemizin modern bir yerleşim birimine kavuşması için Kültür ve Turizm Bakanlığından yardım talep edilmiştir. Bakanlık tarafından sağlanan destekle birlikte Projemizin hayata geçmesini sağlayacağız. Gerekli desteğin sağlanarak böyle bir projenin bölgemizde yaşayan, ilçe turizmi için önemli faydalar sağlayan vatandaşların temiz çevreyi hak ettiğine inanıyoruz.
 
Kurumsal Mail Su Borcu ÖdemeKonaklama AlanlarıOrdu BB.Cittaslow PERŞEMBEKent Rehberiİstek ve ŞikayetHizmet RehberiPerşembe Sanal Tur