Perşembe Bilgi Evi Projesi

Belediyemiz ile Perşembe Eğitim Kültür ve Sanat Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunulan Bilgi Evi Projesi onaylandı.

Belediyemiz ile Perşembe Eğitim Kültür ve Sanat Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunulan Bilgi Evi Projesi onaylandı. 
Projenin toplam bütçesi 90.680,00 TL'dir. Proje 12 ay sürecektir.
Projenin amacı:
İLÇEMİZİN ÖZELLİKLERİNE UYGUN OLARAK; GENÇLERİN VE İLÇE HALKININ EĞİTİM ALABİLECEĞİ, KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAYABİLECEĞİ ALAN OLUŞTURMAK, İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK SPORTİF FAALİYETLER DÜZENLEMEK, GENÇLERİ NİTELİKLİ HALE GETİRMEK, İLÇEMİZDE MADDİ DURUMU DÜŞÜK, İŞSİZ GENÇLERE EĞİTİM VEREREK HEM İLÇE TURİZMİNE HEM DE GENÇLERE MADDİ MANEVİ KATKI SAĞLAMAK, İLÇEMİZDEKİ GENÇLERİN VE YEREL HALKIN SOSYAL HAYATA KATILIMLARINI, UYUMLARINI SAĞLAMAK, ÜLKEMİZDE FARKLI CİTTASLOW'LARA GEZİLER DÜZENLEYEREK BÖLGEDEKİ CİTTASLOW ÖZELLİĞİNİ YANSITAN UYGULAMALARI İNCELEMEK PROJEMİZİN AMAÇLARI ARASINDA YER ALMAKTADIR.

Projenin Hedefleri:
PROJE KAPSAMINDA İLÇEMİZDEKİ ÇOCUKLARIN, GENÇLERİN, KADINLARIN VE DİĞER VATANDAŞLARIN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN "BİLGİ EVİ" KURULACAKTIR. BU KÜTÜPHANE SAYESİNDE İLÇEMİZDEKİ VE İL DIŞINDAN GELEN VATANDAŞLAR BOŞ VAKİTLERİNİ DEĞERLENDİRECEKLERDİR. FARKLI ZAMANLARDA BU KÜTÜPHANEDE DÜZENLENECEK EĞİTİMLER İLE BİLGİ BİRİKİMLERİNE ARTI KATACAKLAR VE NİTELİKLİ HALE GELECEKLERDİR. BUNUNLA BİRLİKTE KÜTÜPHANEYE KURULAN BİLGİSAYARLAR İLE ÇOCUKLAR, GENÇLER VE DİĞER VATANDAŞLAR DAHA GÜVENİLİR, SAĞLIKLI, HUZURLU ORTAMDA ARAŞTIRMA YAPABİLECEKLERDİR. DÜZENLENEN BİLGİSAYARLI KURSLAR SAYESİNDE GENÇLERİMİZ VE VATANDAŞLARIMIZ MESLEKİ BECERİ KAZANACAKLARDIR VE İSTİHDAM OLMALARI SAĞLANACAKTIR.
İLÇEMİZDE MESLEKİ BECERİSİ OLMAYAN 15 GENCE YÖNELİK DALGIÇLIK VE CANKURTARANLIK EĞİTİMİ DÜZENLENEREK SPORTİF VE MESLEKİ NİTELİK KAZANMALARI VE İSTİHDAM OLMALARI SAĞLANACAKTIR.
İLÇEMİZİN DOĞAN GÜZELLİKLERİNİN DEĞER KAZANMASI, ULUSAL ALANDA DAHA ÇOK DİKKAT ÇEKMESİ İÇİN FAALİYETLER DÜZENLENECEKTİR. BU SAYEDE GENÇLERİMİZ YENİ FAALİYETLERLE TANIŞMIŞ
OLACAKTIR. İLÇEMİZİN CİTTASLOW ÖZELLİĞİNE DEĞER KATILMASI İÇİN İLÇEMİZLE AYNI ÖZELLİĞE SAHİP HALFETİ/ŞANLIURFA VE GÖKÇEADA/ÇANAKKALE İLÇELERİNE GEZİLER DÜZENLENEREK İNCELEMELERDE
BULUNACAKTIR. HALFETİ VE GÖKÇEADA'DA CİTTASLOW ÖZELLİĞİNİ YANSITAN UYGULAMALAR YERİNDE İNCELENECEKTİR. BURALARDAKİ TURİZME DEĞER KATAN , FAYDA SAĞLAYAN YÖNTEMLERİN İLÇEMİZDE DE
UYGULANMASI SAĞLANACAKTIR. DÜZENLENEN EĞİTİMLER VE SOSYAL FAALİYETLER SAYESİNDE İLÇEMİZE TURİZM YÖNÜYLE FAYDA SAĞLANACAK, SOSYAL VE TURİZM HAREKETLİLİĞİ SAĞLANMIŞ OLACAK VE CİTTASLOW ÖZELLİĞİNE UYGUN GELİŞTİRİLMESİ SAĞLANACAKTIR.

Proje için şuanda yer belirlenmektedir. Tefrişat ve gerekli ekipmanların tedarik edilmesinin ardından Proje 01.01.2016 tarihinde faaliyetlerine başlayacaktır. 

ÖRNEK RESİMLER;

Kurumsal Mail Su Borcu ÖdemeKonaklama AlanlarıOrdu BB.Cittaslow PERŞEMBEKent Rehberiİstek ve ŞikayetHizmet RehberiPerşembe Sanal Tur