Dünya Kadınlar Günü Etkinliği - Kırılma Noktası (Tiyatro Gösterisi)
GÜNCEL

Dünya Kadınlar Günü Etkinliği - Kırılma Noktası (Tiyatro Gösterisi)Persembe Belediyesi’nin Dünya Kadınlar günü etkinliğinde Oksijen Tiyatro’nun hazırladığı KIRILMA NOKTASI oyununu 09 Mart Pazartesi Saat:19.30 da Halka açık 10 Mart Salı Saat:13.00 de Perşembe Halkeğitim Sahnesinde Öğrencilere ücretsiz sergilenecektir. 
Kırılma Noktası oyunu; kadının emeğini, kadının sabrını, hayatın içinde belki farkettiğimiz belki de farkına varmadığımız kadınların hikayelerini  anlatmaktadır. 
Oyunun Yönetmeni aynı zamanda Ordu Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Dr. V.Yasin AKYÜZ oyun hakkında şunları iletti : “Oyunda; erkek egemen dünyada ayakta kalmaya çalışan Kasap Kadın’ın, aile içinde bir eş ve anne, ekonomik düzlemde bir esnaf, toplumsal bakımdan da arkadaş, insan olarak yüzleşmek zorunda kaldığı sorunlar anlatılmaktadır. Vicdanın yerini alan metanın yol açtığı ruhsal açmazlar ve 1980’lerin büyülü Alamanya sevdası karşısında, arabesk ezgileri zırh olarak kuşanmış oyun kişilerinin güçleri, karşılaştıkları eşikleri, kırılma noktalarını atlamaya yetecek midir? Peki ya bütün bu hengâmenin ortasında “kadın” olarak ayakta kalmaya çalışmak, başlı başına bir kırılma noktası olmak anlamına mı gelmektedir?”

Kırılma Noktası Oyunun Yazarı , aynı zamanda oyuncusu , Oksijen Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Nurgül ÇOLUK Perşembe de doğmuş, Persembe de ikamet ediyor, 25 yıldır Tiyatro sanatına hizmet etmektedir. 
Nurgül Çoluk Oyun hakkında neler diyor; “ KIRILMA NOKTASI 2002 yılında KASAİD’in ( Kadını Sosyal Hayatını Araştırma İnceleme Derneği) açmış olduğu 7.Geleneksel kadın oyunları yarışması Mansiyon ödülüne layık görüldü. Oksijen Tiyatro 2019-2020 sanat sezonu oyunu olarak seyircimizle buluşturmaya devam ediyoruz.  Şimdi ise Perşembe Belediye Başkanımız Syn. Mustafa Sayım Tandoğan ‘ın teşvik ve destekleriyle Perşembe halkına sergileyeceğiz. Başkanımızın bu sezonun başından itibaren bize desteği oldu. Buradan tekrar teşekkür ederim. Perşembe Belediyesinin çok da anlamlı bir etkinliği , Dünya Kadınlar Günü Etkinliği içinde olmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. 
Kırılma Noktası
İçimizden sadece dört kişinin öyküsünü gözler önüne serip muhakeme yapmamızı sağlıyor... 
Kırılma Noktası 
Türkiye gerçeğini sahneden bir kez daha duyuruyor... 
Dikkat çekiyor... Kadına şiddete hayır 

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan :”Biz insanoğlunun üzerinde her zaman olduğu gibi emekleri olan başta Annelerimizin,eşlerimiz,kızlarımızın ve tüm vatanını , milletini seven tüm emekçi kadınlarımızın günü bugün olduğu gibi her günleri kutlu ve mutlu olsun.
Allah her zaman yanlarında olsun, iyi ki varsınız.. 
Dünya Kadın Günü etkinliğimizde Perşembemizin yetiştirdiği kadın sanatçımız Nurgül Çoluk’un yazdığı sergilediği KIRILMA NOKTASI oyunumuzu Perşembelilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda oyunda görev alan Emel İnce de Perşembe’lidir. Oyunda emeği geçen sanatçılarımıza teşekkür ederim. 
Oyun çok güzel bir konuyu ele almış, Gala-Prömiyerinde seyretme imkanımız oldu. Bu önemli konuyu aktarmak için etkinliği iki güne yaydık. 09 Mart Pazartesi 19.30 da halkımıza açık 10 Mart Salı 13.00 öğrencilerimize Perşembe Halkeğitim Sahnesinde sergileteceğiz . Tüm haklımızı ailecek etkinliğimize bekliyoruz.  Perşembe Belediyesi olarak sanatsal faaliyetlerle  halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz.